Ukázka z knihy Ostrov čarodějů: Noční letec

Alice se opatrně vydala  dál  směrem, kde tušila pokračování pěšiny. Před každým krokem si špičkou boty osahala místo, kam chtěla šlápnout, a přitom přemýšlela, kdy nastane správný okamžik sejít z cesty doleva nebo doprava.

#procarodejky

Ukázka z knihy Ostrov čarodějů: Alicini rodiče

„Babi, ráda bych se tě ještě na něco zeptala. Je to pro mě důležité,“ začala Alice, ještě než ukousla první sousto. K téhle debatě se chystala už dlouho, ale pořád nemohla najít vhodný okamžik. Teď už neměla na co čekat.

#procarodejky

Ostrov čarodějů právě vychází

A je to tady - pokračování Polepšovny pro čarodějky s názvem Ostrov čarodějů konečně vyšlo! Už si ho můžete objednat v knižních e-shopech a najdete ho i na pultech kamenných knihkupectví. A co o něm říci dál? Udělal jsem takový pokus...

#procarodejky

Ostrov čarodějů: Nová dobrodružství čarodějky Alice

Pamatujete si, co všechno se odehrálo v roce 2019, kdy vyšla první knížka dobrodružství čarodějky Alice? A co přišlo pak? Stejně, jako v našem světě, i v tom jejím se věci zvrtnuly. Jak Alice překoná nová nebezpečí? Právě o tom vypráví její druhá knížka - Ostrov čarodějů.

#procarodejky

Super tričko nebo mikina s potiskem se slevou 20 %

Jana ho nakreslila, Trikomarket ho vytiskne a vy si ho můžete snadno objednat a upravit podle sebe - tričko s logem Polepšovny pro čarodějky. Můžete přitom použít kupon na slevu 20 % na jeden celý nákup v obchodě Trikomarket.cz. Vytvořit si tu přitom lze jak tričko nebo mikinu s obrázkem Polepšovny pro čarodějky, tak i s dalšími obrázky pro radost sobě i lidem kolem sebe.

#procarodejky

Ukázka z knihy: Chalupu v bažinách ovládá zvláštní magie

Do ticha noci se ozvala rána a po ní zvuk tříštěného skla. Alice sebou ve spánku trhla a vzápětí se probudila. Otevřela oči. Po stěnách kolem ní divoce tančily strašidelné stíny a vzduch byl cítit štiplavým pachem.

#procarodejky

Jana B. kreslí nejen Alici, ale má i vlastní tetovací salón

Na tvorbě knih i her o čarodějce Alici se už od začátku velkou měrou podílí Jana Buštíková, která namalovala obálku knížky, motiv na tričko i všechny tři dosud publikované hry ze světa magie. Možná vás překvapí, že se živí jako tatérka...

#procarodejky

A je to tu: Polepšovna pro čarodějky jde do tiskárny

Minule jsem se vám tu svěřoval, že rozhodování o tom, co s napsanou knihou, není vůbec snadné. Nakonec se všechno vyřešilo snáz, než jsem čekal, a ve chvíli, kdy tohle píšu, už je kniha v tiskárně. Věci totiž nabraly rychlý spád...

#procarodejky

Ukázka z knihy: Alice v polepšovně pro čarodějky

Alici probudila zima. Otevřela oči a zjistila, že je zpátky v pokoji. Zkusila pohnout rukama a potěšilo ji, když zjistila, že už není k ničemu přivázaná. Pomalu – a přitom nejrychleji, jak to jen dokázala – slezla z lehátka, opatrně došla ke své posteli, lehla si a zabalila se do deky.

#procarodejky

Krok za krokem: Jak vydat svou knížku

Psát příběh, který máte v hlavě, je tou příjemnější činností při vzniku každé knihy. Jakmile máte text napsaný, pustí se do něj redaktoři, korektoři, sazeči... Anebo také může zůstat na věky v šuplíku, případně na disku počítače. Leckoho tak možná napadne: Jak se vlastně knížka dostane na pulty knihkupectví? Tady jsou moje zkušenosti.

#procarodejky

Alicin zvláštní příběh: Jak to všechno začalo

Příběh čarodějky Alice - a také příběh Polepšovny pro čarodějky - přišel na svět dost neobvykle: Před více než třemi lety jsem vytvářel dobrodružné hry pro tablety i mobilní telefony a napadlo mě, že by se jedna z nich mohla odehrávat ve světě kouzel a magie. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, ale tentokrát mělo být všechno trochu jinak...

#procarodejky