Jana B. kreslí nejen Alici, ale má i vlastní tetovací salón

Na tvorbě knih i her o čarodějce Alici se už od začátku velkou měrou podílí Jana Buštíková, která namalovala obálku knížky, motiv na tričko i všechny tři dosud publikované hry ze světa magie. Možná vás překvapí, že se živí jako tatérka...

Naše spolupráce začala vlastně docela obyčejně: Jana se mi ozvala na inzerát, když jsem hledal někoho, kdo by nakreslil obrázky pro mou první mobilní hru. To bylo takřka před šesti lety a já si moc dobře pamatuji její návrh. Byl pěkný, ale zdálo se mi, ze se k tématu hry její styl tak úplně nehodí. A tak naše spolupráce začala až o rok později - u druhé hry. Tady už jsem neměl žádné pochybnosti: Když jsem Janiny návrhy spatřil, bylo mi jasné, že přesně takhle by Alice a polepšovna pro čarodějky měly vypadat.

 

Jana a tetování

Před těmi více než čtyřmi lety jsem ještě ani zdaleka netušil, jak široký má Jana záběr. Kromě mých her namalovala i řadu obrazů a již několik let se živí jako tatérka ve vlastním tetovacím salónu. I do tetování ale promítá své zkušenosti - z grafické školy, z ateliéru kresby a malby i ze svých ostatních grafických prací, takže jde mnohdy o opravdu originální umělecká díla. Jen nejsou vytvořena na plátně, ale na lidské kůži.

Jsem opravdu rád, že Jana letos v létě kývla na mou prosbu, aby nakreslila obálku knížky Polepšovna pro čarodějky. Její grafika k tomuhle příběhu patří, ať už ve hrách, nebo v knize. A mimochodem: Jana je samozřejmě i autorkou trička Polepšovna pro čarodějky.

Jestli budete mít cestu do Frýdku Místku a zatoužíte po jejím obrázku doslova na vlastní kůži, hledejte salón Medusa art tattoo...


Petr M, listopad 2019

Sleduj naše novinky i tady: