Polepšovna pro čarodějky

Alici se už od narození dějí divné věci. Nikdy by ji ale nenapadlo, že je to kvůli magii. Až když ji zavřou do polepšovny pro čarodějky, začíná zjišťovat, jak se věci mají. Co s ní ale bude, až ji tady o její čarodějnické schopnosti připraví? Možná, že by se touhle otázkou nijak zvlášť netrápila, kdyby tu s ní ovšem na pokoji nebydlela Sára. A tahle bývalá čarodějka, ta je pro ni odstrašujícím příkladem.

Alice je hrdinkou knihy Polepšovna pro čarodějky a také série mobilních her, které si už zahrály přes dva miliony lidí z celého světa. A aby toho nebylo málo, v červnu 2023 konečně vyjde druhá kniha jejích dobrodružství: Ostrov čarodějů.
(Titulní stránka knihy Ostrov čarodějů se ještě může změnit.)


Sleduj všechny novinky i tady:


Recenze knihy

@kniho_molky: Co bylo na téhle knížce nejlepší? Hrozně dobře se četla. Opravdu! Prvních sto stran jsem zvládla za hodinu a půl. Zvlášť začátek se mi líbil, protože byl takový ponurý a zvláštní a taky protože jsem zlomyslná... Další skvělou věcí na téhle knížce byla magie a celkově ten fantasy svět. Kouzla, lektvary, magické předměty. Všechno to bylo skvěle promyšlené!

Books full of magic: Pokud máte rádi trochu oddechové fantasy knihy, které Vás v mnoha ohledech překvapí a zaujmou, Polepšovnu pro čarodějky doporučuji... Hlavní hrdinku Alici jsem si oblíbila a doufám, že se jí dostane knižního pokračování.

@divka.ve.strankach: Bylo to vážně úžasné! Četlo se to strašně dobře a bylo to mega čtivý. Postavy jsem si oblíbila nejvíc asi: Alici, Agátu, papouška, Rafala, Reginalda, Alberta a další... Děj byl úžasný a originální a kdyby vyšel další díl, tak bych se vůbec nezlobila a ráda bych si ho přečetla.

Knižní kavárna: Polepšovna pro čarodějky je sice určená pro náctileté, ale rozhodně jsem se s ní dobře bavila i já... Polepšovnu pro čarodějky rozhodně doporučím k přečtení všem milovníků fantasy a dobrodružných příběhů a také fanouškům Harryho Pottera.


Zajímavosti

Ostrov čarodějů: Nová dobrodružství čarodějky Alice

Pamatujete si, co všechno se odehrálo v roce 2019, kdy vyšla první knížka dobrodružství čarodějky Alice? A co přišlo pak? Stejně, jako v našem světě, i v tom jejím se věci zvrtnuly. Jak Alice překoná nová nebezpečí? Právě o tom vypráví její druhá knížka - Ostrov čarodějů.

#procarodejky

Ukázka z knihy: Chalupu v bažinách ovládá zvláštní magie

Do ticha noci se ozvala rána a po ní zvuk tříštěného skla. Alice sebou ve spánku trhla a vzápětí se probudila. Otevřela oči. Po stěnách kolem ní divoce tančily strašidelné stíny a vzduch byl cítit štiplavým pachem.

#procarodejky

Jana B. kreslí nejen Alici, ale má i vlastní tetovací salón

Na tvorbě knih i her o čarodějce Alici se už od začátku velkou měrou podílí Jana Buštíková, která namalovala obálku knížky, motiv na tričko i všechny tři dosud publikované hry ze světa magie. Možná vás překvapí, že se živí jako tatérka...

#procarodejky

A je to tu: Polepšovna pro čarodějky jde do tiskárny

Minule jsem se vám tu svěřoval, že rozhodování o tom, co s napsanou knihou, není vůbec snadné. Nakonec se všechno vyřešilo snáz, než jsem čekal, a ve chvíli, kdy tohle píšu, už je kniha v tiskárně. Věci totiž nabraly rychlý spád...

#procarodejky

Ukázka z knihy: Alice v polepšovně pro čarodějky

Alici probudila zima. Otevřela oči a zjistila, že je zpátky v pokoji. Zkusila pohnout rukama a potěšilo ji, když zjistila, že už není k ničemu přivázaná. Pomalu – a přitom nejrychleji, jak to jen dokázala – slezla z lehátka, opatrně došla ke své posteli, lehla si a zabalila se do deky.

#procarodejky

Krok za krokem: Jak vydat svou knížku

Psát příběh, který máte v hlavě, je tou příjemnější činností při vzniku každé knihy. Jakmile máte text napsaný, pustí se do něj redaktoři, korektoři, sazeči... Anebo také může zůstat na věky v šuplíku, případně na disku počítače. Leckoho tak možná napadne: Jak se vlastně knížka dostane na pulty knihkupectví? Tady jsou moje zkušenosti.

#procarodejky
Všechny zajímavosti

Hry, trička a videa

Polepšovna pro čarodějky existuje nejen v knižní podobě, ale také jako seriál her pro mobilní telefony, počítače a tablety. Ty už si zahrály více než 2 miliony lidí z celého světa. A Alice má i svá trička a video, které něco napoví o hrách i o knihách. Ale zase ne moc. To by přece pak už nebyla taková zábava, že ano :)?


Alice a polepšovna pro čarodějky pro tablety a telefony se systémem Android


Alice a polepšovna pro čarodějky pro tablety a telefony Apple


Alice a polepšovna pro čarodějky pro počítače s Windows

Další díly hry (Alice a dračí magie, Alice a magické ostrovy) najdete také na těchto odkazech. A video pro změnu tady na YouTube.

A jak je to s tričky? Ta nabízí náš spřátelený prodejce triček Trikomarket. Pro vás je má se speciální 20% slevou. Více informací najdete na tomto odkaze.