Polepšovna pro čarodějky

Alici se už od narození dějí divné věci. Nikdy by ji ale nenapadlo, že je to kvůli magii. Až když ji zavřou do polepšovny pro čarodějky, začíná zjišťovat, jak se věci mají. Co s ní ale bude, až ji tady o její čarodějnické schopnosti připraví? Možná, že by se touhle otázkou nijak zvlášť netrápila, kdyby tu s ní ovšem na pokoji nebydlela Sára. A tahle bývalá čarodějka, ta je pro ni odstrašujícím příkladem.

Alice je hrdinkou knihy Polepšovna pro čarodějky a také série mobilních her, které si už zahrály přes dva miliony lidí z celého světa. A aby toho nebylo málo, na konci května 2023 konečně vyšla druhá kniha jejích dobrodružství: Ostrov čarodějů.


Sleduj všechny novinky i tady:


Recenze knihy

@kniho_molky: Co bylo na téhle knížce nejlepší? Hrozně dobře se četla. Opravdu! Prvních sto stran jsem zvládla za hodinu a půl. Zvlášť začátek se mi líbil, protože byl takový ponurý a zvláštní a taky protože jsem zlomyslná... Další skvělou věcí na téhle knížce byla magie a celkově ten fantasy svět. Kouzla, lektvary, magické předměty. Všechno to bylo skvěle promyšlené!

Books full of magic: Pokud máte rádi trochu oddechové fantasy knihy, které Vás v mnoha ohledech překvapí a zaujmou, Polepšovnu pro čarodějky doporučuji... Hlavní hrdinku Alici jsem si oblíbila a doufám, že se jí dostane knižního pokračování.

@divka.ve.strankach: Bylo to vážně úžasné! Četlo se to strašně dobře a bylo to mega čtivý. Postavy jsem si oblíbila nejvíc asi: Alici, Agátu, papouška, Rafala, Reginalda, Alberta a další... Děj byl úžasný a originální a kdyby vyšel další díl, tak bych se vůbec nezlobila a ráda bych si ho přečetla.

Knižní kavárna: Polepšovna pro čarodějky je sice určená pro náctileté, ale rozhodně jsem se s ní dobře bavila i já... Polepšovnu pro čarodějky rozhodně doporučím k přečtení všem milovníků fantasy a dobrodružných příběhů a také fanouškům Harryho Pottera.


Zajímavosti

Ukázka z knihy Ostrov čarodějů: Noční letec

Alice se opatrně vydala  dál  směrem, kde tušila pokračování pěšiny. Před každým krokem si špičkou boty osahala místo, kam chtěla šlápnout, a přitom přemýšlela, kdy nastane správný okamžik sejít z cesty doleva nebo doprava.

#procarodejky

Ukázka z knihy Ostrov čarodějů: Alicini rodiče

„Babi, ráda bych se tě ještě na něco zeptala. Je to pro mě důležité,“ začala Alice, ještě než ukousla první sousto. K téhle debatě se chystala už dlouho, ale pořád nemohla najít vhodný okamžik. Teď už neměla na co čekat.

#procarodejky

Ostrov čarodějů právě vychází

A je to tady - pokračování Polepšovny pro čarodějky s názvem Ostrov čarodějů konečně vyšlo! Už si ho můžete objednat v knižních e-shopech a najdete ho i na pultech kamenných knihkupectví. A co o něm říci dál? Udělal jsem takový pokus...

#procarodejky

Ostrov čarodějů: Nová dobrodružství čarodějky Alice

Pamatujete si, co všechno se odehrálo v roce 2019, kdy vyšla první knížka dobrodružství čarodějky Alice? A co přišlo pak? Stejně, jako v našem světě, i v tom jejím se věci zvrtnuly. Jak Alice překoná nová nebezpečí? Právě o tom vypráví její druhá knížka - Ostrov čarodějů.

#procarodejky

Ukázka z knihy: Chalupu v bažinách ovládá zvláštní magie

Do ticha noci se ozvala rána a po ní zvuk tříštěného skla. Alice sebou ve spánku trhla a vzápětí se probudila. Otevřela oči. Po stěnách kolem ní divoce tančily strašidelné stíny a vzduch byl cítit štiplavým pachem.

#procarodejky

Jana B. kreslí nejen Alici, ale má i vlastní tetovací salón

Na tvorbě knih i her o čarodějce Alici se už od začátku velkou měrou podílí Jana Buštíková, která namalovala obálku knížky, motiv na tričko i všechny tři dosud publikované hry ze světa magie. Možná vás překvapí, že se živí jako tatérka...

#procarodejky
Všechny zajímavosti

Hry, trička a videa

Polepšovna pro čarodějky existuje nejen v knižní podobě, ale také jako seriál her pro mobilní telefony, počítače a tablety. Ty už si zahrály více než 2 miliony lidí z celého světa. A Alice má i svá trička a video, které něco napoví o hrách i o knihách. Ale zase ne moc. To by přece pak už nebyla taková zábava, že ano :)?


Alice a polepšovna pro čarodějky pro tablety a telefony se systémem Android


Alice a polepšovna pro čarodějky pro tablety a telefony Apple


Alice a polepšovna pro čarodějky pro počítače s Windows

Další díly hry (Alice a dračí magie, Alice a magické ostrovy) najdete také na těchto odkazech. Nové video Ostrov čarodějů & Polepšovna pro čarodějky si přehrajte tady nebo na YouTube, původní video najdete tady na YouTube.

A jak je to s tričky? Ta nabízí náš spřátelený prodejce triček Trikomarket. Pro vás je má se speciální 20% slevou. Více informací najdete na tomto odkaze.