Alicin zvláštní příběh: Jak to všechno začalo

Příběh čarodějky Alice - a také příběh Polepšovny pro čarodějky - přišel na svět dost neobvykle: Před více než třemi lety jsem vytvářel dobrodružné hry pro tablety i mobilní telefony a napadlo mě, že by se jedna z nich mohla odehrávat ve světě kouzel a magie. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, ale tentokrát mělo být všechno trochu jinak...

Nejdůležitější na nové dobrodružné hře bývá příběh - a přiznám se, že mě už od začátku lákalo napsat příběh plný magie. Háček byl ale v tom, že si každý určitě z hlavy vzpomene na několik her či knih z nejrůznějších magických světů, takže se někdy může zdát, že už vlastně bylo všechno napsáno :). Mě třeba jako první napadají hry o čaroději Simonovi a Legendy Kyrandie nebo slavné knížky o Zeměploše či o Harrym Potterovi, což jsou všechno zajímavé příběhy, které nastavují laťku hodně vysoko.

Hlavou se mi honily nejrůznější otázky a nejrůznější nápady, až se mi tam po několika týdnech usídlila ona - moje hrdinka Alice. Holka, která se svojí babičkou žije ve větě lidí a vůbec netuší, že má nějaké magické schopnosti. Sem tam se jí sice stane nějaká nehoda, ale komu z nás se občas nestane něco divného? Jsme snad kvůli tomu čarodějové a čarodějky? Naše podivné zážitky ovšem většinou zůstávají nepovšimnuty, zatímco ty Aliciny nikoli. Její život se tak jednoho dne naprosto změní: Ocitne se v polepšovně pro čarodějky a to, co ji tu čeká, rozhodně není nic příjemného.

Před očima se mi začal odvíjet příběh, který Alici nakonec zavedl daleko od domova. Čekali ji v něm nejen další čarodějové a čarodějky, ale i řada nevšedních míst a dobrodružství. Z příběhu vznikla trojice her - Alice a Polepšovna pro čarodějky, Alice a dračí magie a Alice a magické ostrovy - a spolu s nimi postupně i daleko rozsáhlejší příběh psaný.

Už od vydání první hry se mi ozývali její hráči - holky, kluci, ale i pánové a dámy - a mě pochopitelně těší, že většinu z nich Alicin příběh baví. První díl hry si celkově stáhly více než 2 milionu lidí z celého světa - desítky tisíc z nich jsou z Česka - a přesto, že se při hraní musí občas hodně přemýšlet, získala hra velmi pěkná hodnocení. Řekl jsem si, že asi nastal čas napsaný příběh naposledy projít a připravit ho k vydání v podobě knížky.

V knížce ožívá spousta Aliciných dobrodružství, na která ve hrách nezbylo místo, a příběhy, které si oblíbili fanoušci Aliciných her, jsou na papíře daleko bohatší. Psaný text totiž nabízí úplně nové příležitosti. O tom, co se s rukopisem knížky bude dít dál, napíšu zase někdy příště.


Petr M, červen 2019

Sleduj naše novinky i tady: