Ostrov čarodějů právě vychází

A je to tady - pokračování Polepšovny pro čarodějky s názvem Ostrov čarodějů konečně vyšlo! Už si ho můžete objednat v knižních e-shopech a najdete ho i na pultech kamenných knihkupectví. A co o něm říci dál? Udělal jsem takový pokus...

Říkal jsem si, co bych vám tak o knize prozradil ještě předtím, než tu zveřejním nějaké ukázky. Pak jsem si vzpomněl na slova známého spisovatele a vynálezce Arthura C. Clarka, že jakákoli dostatečně pokročilá technologie je vlastně magií. A protože Ostrov čarodějů samozřejmě je o magii - a protože pokročilou technologií, o které se dnes nejvíc mluví, je umělá inteligence, napadlo mě, že schválně nechám text o Ostrově čarodějů napsat právě umělou inteligenci. A šlo jí to pěkně :). Cituji:

"Nový literární skvost právě spatřil světlo světa! S napětím a radostí přicházíme s informací, že právě vyšla kniha "Ostrov čarodějů" od talentovaného autora Petra Mandíka. Tato kniha je druhým dílem ve fascinující sérii knih o statečné čarodějce Alici, která se ve světě magie musí postavit zlému čaroději Daroldovi M."

Jistě, jako každý autor bych si přál, aby mé knížky byly považovány za literární skvost :), ale upřímně... Vlastně bych byl ještě raději, kdyby čtenářky a čtenáře prostě bavily. Aby si v nich našli něco, s čím souzní a co jim stojí za zamyšlení. Podle reakcí na první díl téhle fantasy série, Polepšovnu pro čarodějky, soudím, že se mi to snad daří.

Nicméně z faktu, že na mě výše uvedené hodnocení vybalila umělá inteligence - která bezpochyby knihu zatím nečetla, ale zato četla spoustu reklamních textů o knihách - jsem trochu rozpačitý :).

Abych si ale z toho, co umělá inteligence napsala, nedělal jen legraci... Třeba její odhad, že Ostrov čarodějů přináší nové dobrodružství plné napětí, magie a nebezpečí, se, jak doufám, trefilo do černého. A rád bych věřil i jejímu dalšímu tvrzení: "Druhý díl série přináší ještě více akce, nebezpečí a emocí. Alice se vyrovnává s vlastními strachy a pochybnostmi, ale přesto se snaží nalézt sílu uvnitř sebe, která ji povede k vítězství. Její odhodlání a statečnost jsou inspirací pro čtenáře, ať už jsou mladí nebo staří."

Těším se, až po knížce Ostrov čarodějů v knihkupectví sáhnete, až si ji přečtete a třeba mi i dáte vědět, jak se vám líbila. Snažil jsem se, abych vás nezklamal.

Petr M.


Petr M, květen 2023

Sleduj naše novinky i tady: