Ostrov čarodějů: Nová dobrodružství čarodějky Alice

Pamatujete si, co všechno se odehrálo v roce 2019, kdy vyšla první knížka dobrodružství čarodějky Alice? A co přišlo pak? Stejně, jako v našem světě, i v tom jejím se věci zvrtnuly. Jak Alice překoná nová nebezpečí? Právě o tom vypráví její druhá knížka - Ostrov čarodějů.

Pojďme se na chvilku vrátit do minulosti, do roku, kdy vyšla Polepšovna pro čarodějky. Do roku 2019. Vybavíte si ho? Byl to rok, kdy v našem nemagickém světě velký požár poničil pařížskou katedrálu Notre-Dame, rok, kdy na Ukrajině vyhrál volby tehdy pro svět neznýmý Volodymyr Zelenskyj, rok, kdy se princi Harrymu a vévodkyni Meghan narodil syn Archie... A také rok, kdy jsme ještě nic nevěděli o Covidu-19.

Od té doby se toho hodně změnilo - v našem světě i ve světě magie. Nás v letech 2020 a 2021 potrápila pandemie Covidu i nejrůznější s ní spojená omezení - a pak v roce 2022 válka na Ukrajině, kde se dějí věci, o kterých jsme si nemysleli, že by se ještě v naší civilizované části světa mohly někdy odehrát. 

Ve světě magie se věci také daly do pohybu - i když změny, které nastaly, byly narozdíl od našeho světa veskrze příjemné: Alice se zdokonalila v řadě kouzel, naučila se vařit spoustu lektvarů, zabydlela se na svém čarodějnickém hradě. A protože ho občas pohlídal papoušek Oskar, nemusela se bát zajet si na pár dní ke své babičce do světa lidí. Zdálo by se, že se nemůže nic zlého stát.

Jenomže... Něco ze dne na den převrátilo Alici život naruby. A nejenom jí. Bude se s tím muset zase nějak poprat.

Letos proto přichází druhá kniha Aliciných dobrodružství nazvaná Ostrov čarodějů. Jak už název napovídá, Alici zavede do míst, o kterých neměla ani tušení, že někde existují. Víc tady ale určitě právě teď prozradit nemůžu :). I když sem později určitě zase přidám pár ukázek.

Obálku i tentokrát nakreslila Jana Buštíková, která právě ladí poslední detaily. Text knížky prochází posledními korekturami a když vše půjde dobře, hotová knížka se ocitne na pultech knihkupectví letos v květnu nebo v červnu, tedy za nějaké tři měsíce. Přiznám se, že už se opravdu hodně těším, až budu čerstvé výtisky zbrusu nových Aliciných dobrodružství zase po téměř třech letech držet v ruce.


Petr M, březen 2023

Sleduj naše novinky i tady: